Bugun...Arslan ve Kılıç’tan Sarıkamış ve Kağızman’a e-sınav merkezi müjdesi


facebook-paylas
Tarih: 06-03-2021 19:15

Arslan ve Kılıç’tan Sarıkamış ve Kağızman’a e-sınav merkezi müjdesi

ERCÜMENT DAŞDELEN / Kars Medyası

Kars milletvekilleri, 65. Hükmet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, yaptıkları açıklamada Sarıkamış ve Kağızman’a e-sınav merkezi müjdesini verdiler.
Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, Sarıkamış ve Kağızman’a e-sınav merkezi oluşturulması için uzun süredir ısrarlı takiplerinin olumlu sonuçlandığını ve böylece iki büyük ilçemizin önemli bir ihtiyacının karşılandığını bildirdiler. 
Sarıkamış ve Kağızmanilçelerimizin nüfus yoğunluğunun diğer ilçelerimize göre fazla olması, köy ve diğer yerleşim yerlerinin dağınık bir coğrafya ya sahip olması, her iki ilçemizin Kars şehir merkezine uzak olması ve sürücü adaylarının sayısında sürekli artış olması gibi sebeplerden dolayı buralarda özel sürücü kurs merkezleri açılmış olduğunu, ancaksürücü adaylarının ehliyet sınavları için bu ilçelerimizden Kars şehir merkezinde bulunan e-sınav merkezine gelmek suretiyle elektronik ortamda sınavlara girebildiklerinivebu durumdan hem maddi açıdan hem de zaman açısından olumsuz etkilendiklerini, belirten Arslan ve Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı nezdindeki ısrarlı girişimleri ve görüşmeleri neticesinde her iki ilçemize de uygun eğitim kurumlarında e-sınav merkezi oluşturulmasına karar verildiğini ve böylece sürücü adaylarının bu önemli sorununu çözüme kavuşturduklarını söylediler.
Arslan ve Kılıç, “her iki ilçemizde e-sınav merkezinin oluşturulmasıyla, ehliyet sınavına katılacak sürücü adaylarımız ile çıraklık eğitimi alan öğrencilerimiz daha ekonomik ve daha kolay şartlarda sınavlarına girebilecekler. Ayrıca önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lise sınavları da bu ilçelerimizdeki sınav merkezlerinde yapılacaktır. Sınav sonuçlarını da aynı merkezlerde sınavdan hemen sonra KİOSK aracından öğrenebileceklerdir. Bu da kurumlarımızın veri tabanı oluşturması açısından çok önemli bir husustur” dediler.
Sarıkamış ve Kağızman ilçelerimize e-sınav merkezlerinin kurulması kararından dolayı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçukve ekibi ile Kars Milli Eğitim Müdürü Aydın Acaya’ateşekkür eden Arslan ve Kılıç, önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan bu önemli hizmetin her iki ilçemizdeki hemşerilerimize hayırlı olması dileğinde bulundular.

 Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI