Bugun...Kars’ta polis haftasında engelli çocuklar unutulmadı

Kars'ta bir grup engelli çocuk aileleriyle birlikte resmi araçlarla okullarından alınarak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne getirildi.

facebook-paylas
Tarih: 09-04-2018 18:50

Kars’ta polis haftasında engelli çocuklar unutulmadı

Kars Valisi Rahmi Doğan ve Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in talimatıyla Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. Yılı etkinlikleri kapsamında engellilerin sosyal hayata katılımının sağlanması ve toplumda engellilik bilincinin artırılması amacıyla Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde bir program düzenledi.
Programda bir grup engelli çocuk aileleriyle birlikte resmi araçlarla okullarından alınarak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne getirildi. Asayiş Şube Müdürü Mehmet Remzi Köpüklüoğlu, Güvenlik ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Nail Savran ve şube personelleri tarafından karşılanan engelli çocuklara ve ailelere yaş pasta ve meyve suyu ikramı yapıldı. Daha sonra engelli çocuklar TOMA’lara bindirilerek kısa bir gösteri yapıldı. Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı diğer araçlara bindirilen engelli çocuklar son olarak Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğünde bulunan kamera odalarını gezerek MOBESE’den kenti izleyip, telsiz konuşması yaptılar.
Program hakkında bir açıklama yapan Asayiş Şube Müdürü Mehmet Remzi Köpüklüoğlu, “Teşkilatımızın kuruluşunun 173.  Yıldönümü dolayısıyla Toplum Destekli Şube Müdürlüğü arkadaşlar tarafından bir program düzenlendi. Bu günümüzde engelli çocuklarımızla birlikte olalım, onlara bir gün de olsa polisliği yaşatalım, onların sevinçlerine ortak olalım istedik. Çünkü biz hep birlikteyiz. Bu farkındalığı yaratmak için bu organizasyonu gerçekleştirdik. Çocuklarımızı okullarından almak suretiyle Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğümüze getirdik. Buradaki tüm arkadaşlar onları karşılamak suretiyle bu mutlu anımızı paylaştık, pasta kestik. Daha sonra çevik kuvvet araçları, mobese merkezi gibi alanları dolaştırarak mutluluklarına ortak olduk. Kars Emniyet Müdürlüğü olarak engelli çocuklarımıza aileleriyle birlikte katıldıkları için hem kendilerine hem de ailelerine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Volkan KARABAĞ

polis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(1).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(2).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(3).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(4).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(5).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(6).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(7).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(8).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(9).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(10).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(11).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(12).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(13).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(14).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(15).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(16).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(17).jpgpolis-haftasinda-karsta-engelli-cocuklar-unutulmadi-(18).jpgFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI