Bugun..."Öğretmenler, saygıya ve övgüye fazlasıyla layıktır"


facebook-paylas
Tarih: 24-11-2021 16:56


Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kars İl Temsilcisi Ercüment Daşdelen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Daşdelen, mesajında, insan yetiştirmenin kutsal bir görev olduğunu ve bu onurlu görevi ifa eden öğretmenlerin, hiç şüphesiz saygıya ve övgüye fazlasıyla layık olduklarını belirtti.
Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik mesleğinin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğuna dikkati çeken Başkan Daşdelen, şunları kaydetti: “Fedakarlığın, sabrın, görevine tanıdığı ehemmiyetin ve hoşgörünün timsali olan öğretmenlerimiz, geleceğimizi kurgulayan iradenin de en temel unsurlarıdır. Nitekim Başöğretmen Atatürk, 'Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı ise öğretmenlerdir' diyerek, öğretmenlik mesleğinin kutsallığını ve millet olma bilincindeki önemini vurgulamış ve geleceği de onlara emanet etmiştir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan, kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.”
Eğitim ordusunun yurdun dört bir yanına dağılmış neferleri olan öğretmenlerimizin aydınlık yüzlerinin, yetiştirdikleri binlerce çocuğun ruhuna ışık saçtığını belirten Başkan Daşdelen, “Eğitim adına yapılan her çalışma, devletimizin ve milletimizin kaderini doğrudan ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarınızda da bu şuurda olacağınıza yürekten inanıyor; çocuklarımızın ve gençlerimizin vatanına ve ülkesine bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdiğiniz özveri ve emeğe teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri bilgi toplumu çağına hazırlayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu kutsi görevi ifa ederken ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar; bu ülkeye tıpkı kendileri gibi faydalı olacak ve hizmet edecek vatan evlatları yetiştirmeleri temennilerimle sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI