Bugun...Vali Öksüz ve Milletvekilleri Arslan ile Kılıç Kars’ın projelerini Ankara’da görüştü


facebook-paylas
Güncelleme: 13-01-2022 22:40:08 Tarih: 13-01-2022 18:03

Vali Öksüz ve Milletvekilleri Arslan ile Kılıç Kars’ın projelerini Ankara’da görüştü

ERCÜMENT DAŞDELEN / Kars Medyası

Vali/Belediye Başkanı Türker Öksüz, Kars Milletvekilleri 65. hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Prof. Dr.Yunus Kılıç ile birlikte İl bank Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan'ı ziyaret ettiler.

Kars Milletvekilleri, 65. hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, daha önce başlatmış oldukları çalışmaların takibi amacıyla Kars Valisi Türker Öksüz ile beraber İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan’ı ziyaret ettiklerini bildirdiler.

Arslan ve Kılıç yapmış oldukları ziyarette, daha önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve ilgililerle görüşüp başlatmış oldukları; Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yeni bir proje ile tamamlanması, Kars Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) atık su arıtma projesi, Kars halkına daha uzun süreli su sağlayabilmesi için 15.000 m³ lük yeni depo yapımı ve ana iletim kanallarının yenilenmesi, Katı atık bertaraf tesisi projesinin hızlandırılması, Kars Özel İdaresi ve Kars Belediyesine hizmet araç ve ekipman takviyesi konularını görüştüklerini ifade ettiler.

Projelerin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve ekibi tarafından bizzat sahiplenip takip edildiğini görmüş olmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen Arslan ve Kılıç, Kars’a olan himayelerinden dolayı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, yakın ilgileri, destekleri ve takiplerinden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ve Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyyüp Karahan’a Kars halkı adına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Henüz anket oluşturulmamış.
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI